Skala IELTS

Wyniki IELTS są podawane w 9-stopniowej skali.

Zostały zaprojektowane tak, aby były proste i łatwe do zrozumienia.

Są one przedstawiane jako wynik zbiorczy wszystkich komponentów testu w skali od 1 (najniższy) do 9 (najwyższy).

Wszystkie formaty testu IELTS korzystają z tego samego systemu punktacji.

Image

Skala IELTS wygląda następująco:

WYNIKPOZIOMOPIS
9Expert userKandydat posiada bardzo dobrą znajomość języka. Użycie struktur jest odpowiednie, poprawne i płynne co potwierdza również kompleksowe rozumienie treści.
8Very good userKandydat posiada bardzo dobrą znajomość języka, tylko czasem popełnia drobne błędy i nieprawidłowo używa struktur językowych. Zdarza mu się nie do końca dobrze zrozumieć przekaz rozmówcy w sytuacjach, które nie są mu znane. Potrafi w sposób kompleksowy i szczegółowy argumentować swoje wypowiedzi.
7Good userKandydat posiada dobrą znajomość języka, mimo okazjonalnych błędów, niewłaściwego użycia wybranych struktur  w niektórych sytuacjach. Zasadniczo język kandydata jest dość złożony i potrafi on zrozumieć szczegóły dłuższych wypowiedzi.
6Competent userKandydat posiada dobrą znajomość języka mimo popełnianych błędów językowych, czasem niewłaściwego  użycia  struktur i pojawiających się nieporozumień. Potrafi tworzyć  i rozumień dość złożone wypowiedzi, szczególnie w ramach znanych dla niego kontekstów sytuacyjnych.
5Modest userKandydat częściowo opanował język i radzi sobie w większości sytuacji z ogólnym ich zrozumieniem, popełnia jednak wiele błędów językowych. Jest w stanie skutecznie poradzić sobie  w podstawowych sytuacjach komunikacyjnych dotyczących jego otoczenia.
4Limited userKandydat posiada podstawowe kompetencje językowe, ale ograniczają się one do znanych mu sytuacji. Często ma problemy ze zrozumieniem wypowiedzi innych  i z wypowiadaniem się. Nie jest w stanie używać bardziej złożonego języka.
3Extremely limited userKandydat komunikuje się i rozumie wypowiedzi tylko na znane i bliskie mu tematy. Rozmowa na bardziej kompleksowe tematy często urywa się.
2Intermittent user Kandydat ma dużą trudność w rozumieniu języka mówionego i pisanego.
1Non-userKandydat  nie ma umiejętności posługiwania się językiem, zna tylko kilka pojedynczych  słów.
0Did not attempt the testKandydat nie odpowiedział na żadne pytania testowe.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

wszystko o wynikach IELTS
 • Twoje wyniki IELTS

  Twoje wyniki IELTS

  Wynik wstępny Możesz wyświetlić podgląd wstępnych wyników IELTS logując się do portalu kandydata IELTS. Podgląd wstępnych wyników testu IELTS będzie dostępny:- w 13 dniu po teście w wersji papierowej – … Czytaj dalej

 • System oceniania IELTS

  System oceniania IELTS

  Dowiedz się więcej o tym, jak oceniany jest test IELTS.

 • Skala IELTS

  Skala IELTS

  Wyniki IELTS są podawane w 9-stopniowej skali. Zostały zaprojektowane tak, aby były proste i łatwe do zrozumienia. Są one przedstawiane jako wynik zbiorczy wszystkich komponentów testu w skali od 1 … Czytaj dalej