B2 First / B2 First for Schools (FCE)

Egzamin B2 First (FCE) / B2 First for Schools (FCE fS)

B2 First (FCE) stanowi trzeci w kolejności z egzaminów Cambridge English.
Dostępny jest w wersji dla dzieci i młodzieży – B2 First for Schools oraz w wersji dla dorosłych – B2 First.
Certyfikat B2 First (FCE) jest poświadczeniem znajomości języka angielskiego na poziomie B2 wg skali Rady Europy.

Najbliższe terminy B2 First (FCE) / B2 First for Schools (FCE fS)

Aktualne terminy sesji opublikowane są w systemie rejestracji on-line. Kliknij poniżej.

Cena egzaminu B2 First (FCE) / B2 First for Schools (FCE fS)

B2 First/B2 First for Schools
pakiet kurs online+egzamin

wersja papierowa (PB)
725 PLN

B2 First/B2 First for Schools
pakiet kurs online+egzamin

wersja komputerowa (CB)
735 PLN

O egzaminie B2 First (FCE)/ B2 First for Schools (FCE fS)

 • egzamin B2 First jest przeznaczony dla osób o poziomie zaawansowania B2 według skali Rady Europy
 • egzamin B2 First sprawdza umiejętność zrozumienia głównych myśli w złożonym tekście, prowadzenia rozmowy na szereg tematów, wyrażania własnej opinii i prezentowania argumentów, umiejętność napisania rozbudowanego tekstu, pisemnego wyrażenia własnego punktu widzenia, przedyskutowania argumentów za i przeciw po angielsku. Dodatkowo egzamin B2 First (FCE) testuje poprawność i różnorodność stosowanych struktur leksykalno-gramatycznych

Struktura egzaminu B2 First (FCE)

Egzamin B2 First (FCE) składa się z następujących komponentów:

 • Reading & Use of English: 75 minut
 • Writing: 80 minut
 • Listening: 40 minut
 • Speaking: 16 minut

Egzamin B2 First (FCE) jest dostępny w wersji tematycznie dostosowanej do zainteresowań młodzieży szkolnej jako B2 First for Schools (FCE fS)

Test próbny FCE

Sprawdź!

Jak wygląda egzamin B2 First

Sprawdź!

Jak wygląda egzamin ustny FCE

Dokumenty o egzaminie FCE do pobrania

Dlaczego warto mieć certyfikat B2 First (FCE)

 1. B2 First (FCE) to prestiżowy egzamin językowy potwierdzający znajomość języka angielskiego na poziomie B2, przydatny w pracy, CV i na uczelni
 2. Certyfikat B2 First (FCE) jest ważny bezterminowo
 3. Jeśli uczysz się języka obcego, żeby zdać egzamin, uczysz się z sensem. Masz cel językowy, który prowadzi Cię przez wszystkie sprawności językowe wprost do sukcesu, którym jest znajomość angielskiego, przy okazji masz wartościowy certyfikat B2 First (FCE)
 4. Certyfikat B2 First (FCE) jest uznawany w Polsce i na świecie przez uczelnie (przyda Ci się na Erasmusa) i pracodawców (ministerstwa, urzędy, korporacje) oraz spełnia wymóg językowych kwalifikacji nauczycielskich na poziomie B2

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Egzamin B2 First (FCE) w Warszawie

Egzamin FCE to nie tylko test językowy, ale świetny sposób na potwierdzenie swoich umiejętności języka angielskiego. Certyfikat, który otrzymuje się po pomyślnym zakończeniu egzaminu, może posłużyć na przykład jako atut podczas poszukiwania wymarzonej pracy. Egzamin B2 First (FCE) to niezawodny pomiar Twojej znajomości języka angielskiego na poziomie B2 według standardów Rady Europy. Poziom B2 kwalifikowany jest jako poziom średnio zaawansowany.

W naszym Oficjalnym Centrum Egzaminacyjnym możesz podejść do tego, jak i innych Egzaminów Cambridge English Qualifications. Stacjonarnie znajdziesz nas w Warszawie, przy Al. Jerozolimskich 133.

Jeżeli potrzebujesz przygotowania do egzaminu B2 First, koniecznie sprawdź nasz kurs.

Certyfikat B2 – korzyści z posiadania

Poza tym, że jest atutem na rynku pracy, certyfikat B2 First otwiera zdecydowanie więcej nowych możliwości. Przede wszystkim egzamin jest częścią Egzaminów Cambridge English Qualifications, przez co jest respektowany na całym świecie. Myśląc o karierze zagranicznej, warto podejść do egzaminu B2 i uzyskać certyfikat. Kolejne możliwości, jakie daje pozytywne podejście do egzaminu B2 First:

 • Na uczelniach w Polsce certyfikat B2 zwalnia z egzaminów językowych oraz pozwala na pozytywne zaliczenie przedmiotu.
 • Jest respektowany nie tylko na Polskich uczelniach, ale także zagranicznych. 
 • W krajach nieanglojęzycznych pozwala na rozpoczęcie studiów pierwszego stopnia w języku angielskim. 
 • Wraz z odpowiednim zapleczem z zakresu pedagogiki, certyfikat B2 First pozwala nauczać języka angielskiego w przedszkolach, oraz szkołach podstawowych – w klasach 1-3. 
 • Urząd Słuzby Cywilnej uznaje certyfikat jako potwierdzenie znajomości języka angielskiego, która jest wymagana od pracowników.
 • Certyfikat jest także honorowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, jako zaświadczenie znajomości języka, którego wymaga się od pilotów wycieczek. 

Egzamin B2 dla dzieci i młodzieży

B2 First for Schools (FCE fS) to wersja egzaminu B2, która kierowana jest dla dzieci i młodzieży. Skonstruowany z myślą o młodych uczestnikach, testuje ich umiejętności językowe w kontekście rzeczywistych sytuacji komunikacyjnych.

Co ważne, poziom obydwu testów (dla dorosłych i młodzieży), pozostaje taki sam. Jedyną różnicą jest dopasowanie tematów do zainteresowań młodzieży szkolnej na egzaminy for Schools. 

Po uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu B2 First for Schools również otrzymuje się certyfikat znajomości języka na poziomie B2. 

Z czego składa się egzamin FCE

Egzamin składa się z głównych czterech części:

 1. Reading & Use of English – część polegająca na czytaniu tekstu i potwierdzeniu jego zrozumienia, poprzez wykonywanie zadań na jego podstawie.W tej części egzaminu jest również sprawdzane korzystanie z języka, pod kątem gramatycznym.
 2. Writing – część pisemna, opierająca się na różnych typach tekstu, takich jak: essay, list formalny, opowiadanie na wskazany w zadaniu temat.
 3. Listening – wysłuchanie fragmentu w języku angielskim, następnie odpowiedź na pytania go dotyczące. Ta część jest oceną zdolności zrozumienia mówionego języka w różnych sytuacjach. 
 4. Speaking – Rozwinięcie umiejętności prowadzenia rozmowy na różne tematy, dyskusje.

Dlaczego Lang LTC?

Lang LTC, jako renomowana szkoła językowa i Oficjalne Centrum Egzaminacyjne, oferuje unikalne możliwości zdobycia certyfikatu B2 First (FCE) oraz B2 First for Schools (FCE fS). Dlaczego warto wybrać Lang LTC jako miejsce, w którym osiągniesz swój językowy sukces? 

 1. Doświadczenie –  Lang LTC to szkoła z ponad 30 letnim doświadczeniem, co oznacza solidne przygotowanie i zaufanie tysięcy uczniów.
 2. Oficjalne Centrum Egzaminacyjne Cambridge: Jako oficjalne centrum egzaminacyjne prestiżowych egzaminów Cambridge, jesteśmy gwarantem wysokiego standardu i uczciwej oceny. 
 3. Zróżnicowana oferta edukacyjna: Lang LTC nie tylko egzaminuje, ale także oferuje szeroką gamę kursów, dostosowanych do różnych potrzeb uczniów. Przygotowujemy do kontretnego egzaminu!
 4. Lokalizacja w Warszawie: Nasza szkoła i Centrum Egzaminacyjne są łatwo dostępne, co ułatwia dotarcie do niej z różnych części Polski i samej stolicy. 

Zdobądź certyfikat B2 First (FCE) w Lang LTC i otwórz drzwi do nowych możliwości edukacyjnych, zawodowych i osobistych. Sprawdź terminy następnych sesji egzaminacyjnych już teraz.