Kurs w firmie czy online?

Szukanie odpowiedzi na to pytanie, to trochę jak rozważania nad wyższością świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą. Formuła zajęć zależy od celów firmy i ostatecznych ustaleń wynikających z analizy potrzeb klienta.

W artykule znajdziesz:

 1. Kurs stacjonarny w firmie
 2. Kurs online
 3. Opinie uczestników

Kurs stacjonarny w firmie

Niewątpliwie, zaletą zajęć w siedzibie firmy jest fakt, iż lektor ma bezpośredni kontakt ze słuchaczami. Relacje międzyludzkie zawsze były, są i będą najcenniejszą wartością takiej formuły zajęć.

Z drugiej strony, organizacja kursów na miejscu stawia szereg wyzwań logistycznych:

 • W nietypowych lokalizacjach, trudniej o dostęp do najlepszego i dyspozycyjnego lektora
 • Wymusza organizację harmonogramów zajęć, a co za tym idzie stałą rezerwację sal i pomieszczeń
 • Wymaga przepustek i dostępów dla lektorów
 • Częściej obserwujemy absencje z powodu delegacji, urlopów czy kłopotów zdrowotnych.
Image

Kurs online

Image

Dziś już wiemy z pewnością, że zajęcia online mają mnóstwo zalet – potwierdzają to zarówno opinie słuchaczy, lektorów jak i twarde wyniki frekwencji i ewaluacji postępów.

 • Mamy nieograniczony lokalizacją dostęp do najlepszych lektorów
 • Bez względu na miejsce pracy, łączymy słuchaczy w spójne grupy – wzmacnia to bardzo integrację pracowników z różnych oddziałów
 • Słuchacze uczestniczą w zajęciach nawet podczas delegacji lub urlopów – tak, mamy takich!
 • Można w nieograniczony sposób wykorzystywać narzędzia online stymulujące pracę na zajęciach – współdzielić tablicę, media, czaty, etc.
 • Online nie przeszkadza w „ruszaniu z miejsc” słuchaczy, którzy mogą wykonywać zadania 'przestrzenne’
 • Dodatkowo, wspieramy interakcje tworząc 'pokoje dyskusyjne’ online.

Czy są jakieś słabe punkty? Z naszych doświadczeń wynika, że nie obiegają one od zarzutów stawianych pracy w trybie home office: zmęczenie ekranem, trudności techniczne.

Podsumowując, w każdym procesie uczenia najważniejszy jest profesjonalny i zaangażowany nauczyciel, który potrafi odpowiednio wykorzystać atuty formuły prowadzonych zajęć. A takich mamy.

OPINIE UCZESTNIKÓW

Dużo lepiej mi się uczy jeśli widzę osobiste zaangażowanie nauczyciela w moje postępy, a Lektorce tego na pewno nie brakuje. Bardzo troszczy się o swoich uczniów, zawsze pyta dlaczego kogoś nie ma na zajęciach.

Słuchacz zajęć stacjonarnych

Niezauważalna różnica w prowadzeniu zajęć. Plus, że nawet na L4 mogę uczestniczyć w zajęciach i nie robić zaległości w materiale. Kurs mogę odbywać w każdym miejscu, nie w jednej lokalizacji, również podczas urlopu czy podróży

– Słuchaczka zajęć online

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o naszych zajęciach, porozmawiać o wariantach łączonych z e-learningiem lub innych formatach nauki języków obcych, zapraszamy do kontaktu.