Po czym poznasz dobry kurs?

Dobry kurs angażuje Twoją uwagę. Dzięki temu jest skuteczny. kurs języka obcego zawsze składa się z trzech kroków.

W artykule znajdziesz:

  1. Diagnoza i plan
  2. W trakcje zajęć językowych
  3. Poczuj, że potrafisz

Krok 1 – Diagnoza i plan

Najpierw, zawsze trzeba zbadać punkt wyjścia. Ile już umiesz? Jakie umiejętności potrzebujesz wzmocnić? By to wiedzieć, wystarczy, że zrobisz językowy test online i porozmawiasz z naszym metodykiem. Będzie pytał, w jakich sytuacjach chcesz używać języka obcego. Czy chcesz lepiej mówić bo takie masz ambicje, czy przygotowujesz się na studia za granicą czy też masz w planach awans w środowisku międzynarodowym. Te szczegóły mają wielkie znaczenie dla Twojej ścieżki językowej.

Chcesz dobrze zdać egzamin, ale nie wiesz, od czego zacząć? Dobry metodyk wspólnie z uczniem ustali ścieżkę kursu. Dzięki temu, będziesz się uczyć dokładnie tego, czego naprawdę potrzebujesz. Jeśli przygotowujesz się do egzaminu, zdobędziesz także cenną umiejętność, którą nazywamy „strategiami egzaminacyjnymi”. Na dobrze zaplanowanym kursie, możesz, ale nie musisz uczyć się cały semestr, żeby osiągnąć swoje cele.

Do jakich celów życiowych uczysz się angielskiego? W jakich sytuacjach będziesz go używać? Chcesz się uczyć długofalowo czy potrzebny Ci krótki trening wybranej umiejętności? Czy planujesz zdobyć certyfikat językowy?

Metodyk

Przygotowuję się do studiów w UK. Za rok zdaję maturę. Już teraz mówię swobodnie, ale chcę się solidnie przygotować do osiągnięcia 7,5 na IELTS lub A na CPE – jeszcze nie jestem pewny, który egzamin wybiorę.

Kursant

Krok 2 – W trakcie zajęć językowych

Skuteczne zajęcia muszą być naprawdę ciekawe. Są przygotowywane w oparciu o inspirujące materiały autentyczne i interaktywne ćwiczenia on i offline. Bywają kontrowersyjne – by Ci podnieść adrenalinę. Odnoszą się do Twoich doświadczeń – by utrwalać język za pomocą emocji. Dlatego właśnie, dobry lektor wybiera materiały dodatkowe zgodne z Twoimi zainteresowaniami i celami kursu. Na zajęciach stosuje regularne mikro-powtórki i takie techniki by utrzymać Twoją aktywność (i zapał) na najwyższym poziomie. Zadaje prace domowe wymagające Twojej samodzielności i zaangażowania.

Ponadto, wygodne, aplikacje mobilne – do których dajemy Ci bezpłatny dostęp w ramach kursu- ułatwiają Ci samodzielną naukę w każdym miejscu i czasie.

Skuteczne zajęcia to umiejętna kombinacja wszystkich tych elementów.

Krok 3 – Poczuj, że potrafisz

Kiedy możesz mieć pewność, że zajęcia były naprawdę skuteczne? Na koniec kursu, sam się przekonasz, czy udało Ci się osiągnąć cele. Dobry kurs, a właściwie lektor pomoże Ci je zmierzyć i docenić, że je osiągnąłeś – tak, abyś jeszcze przed zakończeniem zajęć lub przed egzaminem poczuł komfort i pewność siebie lub też, po prostu robił z nich użytek w swoim codziennym życiu i pracy.