Jakie podręczniki są najlepsze do przygotowania się do testu IELTS?

Dowiedz się, na które podręczniki do testu IELTS zwrócić uwagę!

Przed Tobą podejście do testu IELTS,
a w mnogości dostępnych na rynku materiałów do nauki nie wiesz, co wybrać?

Eksperci naszej Szkoły Online przygotowali listę najlepszych książek do nauki do IELTS – zawierają one przykładowe zadania testowe IELTS
i to właśnie głównie z nich korzystamy
na kursach przygotowujących do IELTS
w Lang LTC.

podrczniki do IELTS

Przygotuj się i zdaj IELTS w Lang LTC:

Poznaj najlepsze podręczniki do testu IELTS

IELTS Trainer

wydawnictwo Cambridge University Press

Ten podręcznik to idealne rozwiązanie dla kandydata, który dopiero poznaje IELTS.

Podręcznik zawiera testy „rozłożone na czynniki pierwsze”. Autorzy zawarli sześć testów, omawiając poszczególne rodzaje zadań oraz szczegółowe informacje dotyczące formatu
wraz z ćwiczeniami pomocniczymi.

Podręcznik pozwala zbudować pewność siebie, jeśli kursant postępuje zgodnie ze wskazówkami rozwiązując ćwiczenia dodatkowe oraz typowe zadania egzaminacyjne w dwóch pierwszych testach.

Dzięki tej pozycji kursanci opanują techniki egzaminacyjne z zakresu wszystkich czterech sprawności – Czytania, Pisania, Słuchania i Mówienia.

Zestawy testów

wydawnictwo Cambridge English

Są to autentyczne testy z Cambridge Assessment English zapewniające doskonałą praktykę, ponieważ są DOKŁADNIE takie jak prawdziwy test.

W zestawie „IELTS 17 Academic” z odpowiedziami i audio znajdują się CZTERY kompletne testy oraz szczegóły różnych części testu i systemu punktacji, dzięki czemu zapoznasz się z formatem testu IELTS i poćwiczysz technikę egzaminu.  Ta książka zawiera odpowiedzi, transkrypcję audio, przykładowe odpowiedzi do pisania i kody QR do audio.

Ponadto, nasi lektorzy wykorzystują pojedyncze materiały
z innych podręczników takich jak

Expert IELTS

wydawnictwo Pearson

Jest to podręcznik, który zapewnia studentom kompleksowe przygotowanie do wszystkich części egzaminu, pomaga w osiągnięciu jeszcze lepszych wyników i rozwinięciu kluczowych umiejętności w procesie rekrutacji do pracy, na studia lub ubiegania się o wizę.

Podręcznik podzielony jest na kilka części:

  • Test Training – skupia się na prezentacji struktur i rozwoju umiejętności językowych,
  • Test Practice – uczeń ma możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w ćwiczeniach egzaminacyjnych,
  • Sekcje Task Analysis, Assess oraz Improve – umożliwiają studentom określenie mocnych stron i obszarów wymagających dalszej pracy,
  • Sekcja Expert Reference – zawiera strategie egzaminacyjne, kryteria oceny, autentyczne nagrania części ustnej egzaminu z analizą odpowiedzi i modelowe odpowiedzi części pisemnej ze wskazówkami pomocnymi w uzyskaniu najlepszej oceny.

Mindset for IELTS

wydawnictwo Cambridge University Press

Podręcznik ten rozwija umiejętności językowe uczniów i pozostawia ich w pełni przygotowanych do dnia testu. Wyjątkowe połączenie druku i treści online umożliwia dostosowanie długości kursu do własnych potrzeb. Jednostki tematyczne obejmują kolejno każdą z czterech umiejętności, dzięki czemu łatwo jest znaleźć to, czego chcemy.

Każdy poziom obejmuje strategie uczenia się, ćwiczenia umiejętności i ćwiczenia egzaminacyjne zaprojektowane, aby pomóc uczniom osiągnąć swój docelowy wynik. Moduły umiejętności online zapewniają dodatkową praktykę, a moduły informacyjne Corpus pomagają uczącym się uniknąć typowych błędów.

Powyższe podręczniki znakomicie nadają się zarówno do samodzielnego przygotowania do testu IELTS, jak i do pracy z lektorem. Znajdują się w nich przykładowe zadania testowe, techniki egzaminacyjne i kryteria oceniania.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą kursów przygotowujących do testu IELTS

Szukasz czegoś innego?

Z naszej wiedzy i doświadczenia w egzaminach
skorzystało już ponad 25.000 osób!